Бобруйский новостной портал Bobrlife

Бобруйск — Новости —Новости Бобруйска — Погода — Курсы валют — Общественно-политическая газета — Навіны Бабруйска — Бобруйский портал —бобр лайф — Зефир FM

Состоится VII Международный фестиваль этнокультурных традиций ”Зов Полесья“

105 0

Состоится VII Международный фестиваль этнокультурных традиций ”Зов Полесья“

ПРАГРАМА

правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый “Кліч Палесся”

20 жніўня 2022 года, н.п.Ляскавічы,

Петрыкаўскі раён, Гомельская вобласць, Рэспубліка Беларусь

ДУА «Ляскавіцкая сярэдняя школа» (вул. Камсамольская, 1а)

09.00 – 10.00 – Творчая сустрэча старшыні ГАА ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі» У.М. Гаўрыловіча «Палессе – мая малая Радзіма»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

10.30 – 13.00 – Наведванне аб’ектаў туріндустрыі ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»                     

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

«Музей прыроды»

15.00 – 16.30 – Круглы стол па пытаннях развіцця рэгіянальнага турызму ў Рэспубліцы Беларусь                                              

Набярэжная ракі Прыпяць

Галоўная сцэна

12.00 - 13.10 – Урачыстая цырымонія адкрыцця фестывалю

13.10 - 13.20 - тэхнічны перапынак

13.20 – 13.50 – Канцэртная праграма заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнай групы «Купалінка» (г. Мінск)

13.50 - 15.40 - Канцэртная праграма аматарскіх калектываў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельскай і Брэсцкай абласцей, калектываў-гасцей

15.40 - 16.00 - тэхнічны перапынак

16.00 – 16.30 - Канцэрт фальклорнага ансамбля славянскай песні «Збіцень»        ДУ «Гомельская абласная філармонія»

16.30 – 17.00 – Канцэрт Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі» (г. Мінск)

17.00 – 18.00 – Канцэртная праграма ансамбля казацкай песні і танца «Маме нравится» (г. Мінск)

18.00 - 18.30 – Урачыстая цырымонія ўзнагароджвання ўдзельнікаў фестывалю

18.30 - 19.00 - тэхнічны перапынак

19.00 - 20.30 – V Міжрэгіянальны конкурс прыгажосці і грацыі «Палеская Прыгажуня»

20.30 - 20.40 - тэхнічны перапынак

Упершыню! 20.40 - 22.00 – Канцэрт фольк-гурта «Зазноба» (г. Пенза), гала-канцэрт пераможцаў першага адкрытага конкурсу «КаверХорШоу»

 Упершыню! 22.00 – Воднае флайборд шоў

22.00 – Святочны феерверк

22.00 - 23.00 Дыскатэка «Танцуй, Палессе!» з удзелам лепшых калектываў і выканаўцаў Гомельскай вобласці, прадзюсарскага цэнтру ДУ «Гомельская абласная філармонія», удзельнікаў і пераможцаў тэлевізійнага конкурсу                   «Х-Фактар Беларусь»

 Галоўны ўваход на набярэжную ракі Прыпяць

11.00 - 20.00 Канцэртна-гульнёвая праграма аўтэнтычных калектываў і  культарганізатараў «ФолькФэст»

Набярэжная ракі Прыпяць

11.00 - 22.00 – Інтэрактыўныя пляцоўкі з правядзеннем майстар-класаў рамеснікаў і майстроў «Рамесная слабада»                                        11.00 - 22.00 Прэзентацыя падворкаў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельшчыны і Берасцейшчыны «Палескі кірмаш»

Упершыню! 11.00 - 20.00 - ЭтнаЗааФэст

Упершыню! 11.00 – 20.00 - Рыцарскі бугурт-фэст

Упершыню! 11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная пляцоўка «Партызанскі край», прысвечаная Году гістарычнай памяці

11.00 – 20.00 – Дзіцячае свята «Палеская вясёлка»

11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная выстава «Хлеб майго Палесся»

13.00 – 17.00 – Работа пляцоўкі «Самы моцны паляшук»

11.00 – 20.00 – Выстава работ пераможцаў абласнога конкурсу-пленэру «Ажыўшая даўніна»

11.00 – 20.00 – Выстава «Паляванне і рыбалоўства»

11.00 – 18.00Выстава «Турыстычнае Палессе»

11.00 – 20.00 – Конкурс аматараў рыбалоўства «Палеская рыбалка»

11.00 – 18.00 – Катанне на цеплаходзе па рацэ Прыпяць, пракат лодак

10.00 – 23.00Работа гандлёвых радоў                   

Дзіцячая гульнявая пляцоўка

11.00 – 20.00 – Работа атракцыёнаў, арганізацыя забаў і гульняў для дзяцей «Тэрыторыя весялосці»

 ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

«Музей прыроды»

11.00 – 19.00 –  Правядзенне экскурсій па Музею прыроды

 

 


© 2014-2021 Bobrlife Настоящий ресурс может содержать материалы 18+. Перепечатка материалов bobrlife.by возможна только с письменного разрешения редакции!
Translate »